Darbe patiriamas stresas – tabu

Apie stresą bei diskomfortą darbe ir jį sukeliančias priežastis lietuviai vis dar vengia atvirai kalbėti. Daugelis tiesiog įsigyja nervų sistemą stiprinančių bei raminančių preparatų. Specialistai pastebi, kad Lietuvoje darbuotojai palankiau vertina papildomą finansinį paskatinimą, negu prašo pagerinti darbo sąlygas.

Personalo paieškos ir atrankos įmonių „CVO Recruitment“ bei „Simplika“ pernai atliktos apklausos duomenimis, sveikatos draudimas yra vienintelis finansinis produktas, patenkantis į labiausiai darbuotojų pageidaujamų motyvavimo priemonių penketuką.
Daugiau

Giliai paslėptas vidinių kandidatų lobis

Pakalbėkime apie darbuotojų lojalumą. Istorijos darbuotojų, dirbančių 40 metų vienoje įmonėje jau seniai liko praeityje ir darbuotojų darbo keitimo tendencijos radikaliai pasikeitė. Pasaulinė statistika rodo, kad darbuotojų kaitos lygis jau pasiekė 2007 metų lygį ir tampa vienu didžiausių iššūkių verslui. Darbo keitimo tendencija sufleruoja, kad lojalumas darbdaviui kaip vertybė nugrimzdo užmaršty.

Kita vertus, naujausios Linkedin profesinių kontaktų tinklo apklausos (virš 26,000 respondentų apklausta 2016 metų sausį-kovą) atskleidžia, kad  25% darbuotojų siekia paaukštinimo. Jų prioritetas ne keisti darbdavį, o kilti profesiniais laiptais. Didžiausia problema tame, kad net 24% darbuotojų keičia darbą dėl to, kad siekia ir negauna kitos pareigybės įmonėje, kurioje dirba.

Pagrindinis klausimas – kodėl augti norintys vidiniai kandidatai neužpildo laisvų darbo vietų? Panašu, kad tam yra keletas priežasčių.
Daugiau

LinkedIn. Kaip išnaudoti šį socialinį tinklą darbo paieškoje.

LinkedIn vizija buvo tapti vieta, kurioje įvairių sričių specialistai galėtų bendradarbiauti, ieškoti darbo pozicijų, bei būti surasti potencialių darbdavių ar personalo paieškos konsultantų. Šiuo metu LinkedIn tai didžiausias socialinis tinklas, vienijantis įvairių sričių specialistus visame pasaulyje. Nuolat didėjant vartotojų skaičiui, vis daugiau žmonių čia randa darbą patys arba yra randami tiesioginių darbdavių ar personalo paieškos specialistų.
  
LinkedIn socialinėje platfomoje, šiuo metu, yra apie 433 mln. (2016m.) vartotojų visame pasaulyje, o, tuo tarpu, Lietuvoje – apie 256 tūkst. vartotojų (2015m.). Vis dažniau, socialinis tinklas LinkedIn, yra pasirenkamas kaip vienas pagrindinių šaltinių kandidatų paieškai, tad būti šiame socialiniame tinkle yra svarbu, ypač jei aktyviai ieškote darbo, o jeigu ir esate patenkintas dabartine pozicija – tam, kad nepraleistumėte patrauklių karjeros galimybių.

Dalinamės keliais patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį, kuriantis ar redaguojant savo LinkedIn paskyrą:
Daugiau

Vakarietiškas verslas atneša į Lietuvą sveikatos draudimo bumą

Lietuvą atrandantys užsienio investuotojai intensyviai konkuruoja dėl aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų. Kartu su nauja verslo kultūra šalyje pernai sveikatos draudimo paklausa didėjo 25 proc., o šiemet jos augimas gali būti rekordinis ir siekti 35 proc.

„Investuok Lietuvoje“ prognozuoja, kad vien pernai į Lietuvą atėję užsienio investuotojai 2016–2018 metais sukurs daugiau kaip 2,6 tūkst. naujų darbo vietų, daugiausiai paslaugų centruose ir gamyboje.

 
Daugiau

Kodėl mobilųjį telefoną renkamasi atsakingiau nei būsimą profesiją bei studijas?

Kodėl mobilųjį telefoną renkamasi atsakingiau nei būsimą profesiją bei studijas? Skirtingų tyrimų duomenis, atsakingai profesiją pasirenka tik nuo 5 iki 20 proc. visų mūsų šalies abiturientų. Jie būna ne tik išsiaiškinę, kas geriausiai Lietuvoje bei užsienyje rengia tų profesijų, kurias jie nori studijuoti, atstovus, taip pat pasidomėję darbo rinkos tendencijomis, o ir pasikalbėję su norimos studijuoti srities profesionalais ar net keletą dienų stebėję tų profesionalų atliekamą darbą.
Likusieji 80– 95 proc. pildo prašymą priimti studijuoti bet kurią jiems žinomą studijų programą bet kurioje aukštojoje ar profesinėje mokykloje.

Daugiau

Nesinaudojantys socialiniais tinklais kelia įtarimų darbdaviams

Jei norite sėkmingos karjeros – turite sugebėti parduoti ne tik produktus ar paslaugas, bet ir patys save. Taip pataria rinkodaros specialistai. Tačiau psichologai perspėja neperžengti ribos, nes apsimesdami tuo, kuo nesate, galite sumokėti nuolatine prasta savijauta.

 
Daugiau