Kaip susirasti geriausius komandos narius?

Darbo pokalbį galima lyginti su pardavimo procesu, kurio pardavėjas yra darbdavys, o klientas – kandidatas. Šiuo metu rinka diktuoja tokias sąlygas, kad pranašumą įgyja kandidatai, o darbdaviai turi stengtis sudominti jį ir parduoti savo įmonę jau pirmo pokalbio metu. Dalinamės keliais patarimais: https://www.bznstart.lt/verslas/verslo-gidas/3765/Kaip-surasti-geriausius-komandos-narius
Daugiau

CVO Recruitment pataria: kam reikalingos praktinės užduotys?

Pakalbėkime apie praktines užduotis, kurių neretai sulaukiate darbo pokalbio metu ar esate prašomi atlikti po darbo pokalbio. Kam jos reikalingos ir koks jų tikslas?

Dažnu atveju užduotis yra susijusi su pačiu darbu, kurį jums teks atlikti prisijungus prie įmonės, tad iš vienos pusės darbdavys tikrina, kaip jūs elgsitės tipinėse darbo situacijose, tuo pačiu metu darbdavys pateikia pavyzdį, su kuo jums gali tekti susidurti ir leidžia jums “pasimatuoti” būsimą darbą. Praktines užduotis taip pat imta taikyti dažniau po to, kai pastebėta, kad kandidatai moka puikiai pasirodyti pokalbio metu ir atsakyti į standartinius klausimus. Neretai informacijos po pokalbio nepakanka kandidatų vertinimui, tad praktinės užduotys vertinimą papildo. Jau tą pačią minutę, kai darbdavys pasiūlo jums atlikti užduotį - jūsų tikslas parodyti atvirumą užduoties atlikimui ir jos neatsisakyti. Jūsų reakcija ir požiūris į procesą bus vertinami ir yra svarbūs.

Ką pravartu žinoti apie užduotis:

Daugiau

Noriu keisti profesinę sritį

Labai dažnai sulaukiame kandidatų klausimų ar įmanoma radikaliai pakeisti profesinę sritį ir kaip tai padaryti. 

Neretai šie klausimai kyla žmonėms, kurie ilgą laiką praleido dirbdami vienoje srityje. Jie yra puikūs specialistai, išmano daug, yra nemažai pasiekę ir dažniausiai gerai vertinami savo aplinkoje. Toks žmogus neretai jaučiasi pasiekęs savo tikslą ir iškelia sau klausimą „Kas toliau?“. O sritis nebūtinai gali daugiau pasiūlyti arba tolimesni iššūkiai nėra tokie, kokių norėtųsi. Natūraliai tokiu momentu mes ieškome sau naujo tikslo ir svarstome įvariausias alternatyvas. Esu mačiusi neįtikėtinų karjeros posūkių: iš langų verslo pasukant į restorano valdymą, iš krovinių gabenimo į meną, iš apskaitos į pardavimus. Kadaise turėjau kolegą, personalo atrankos specialistą, kurio ankstesnė patirtis buvo sukaupta karinėse pajėgose. Taigi, kardinalus karjeros posūkis – misija įmanoma?! 
Daugiau